חוף נורדאו – החוף הנפרד

חוף הים הוא מפלט אידיאלי שעשוי להעניק לנו רגעי שלווה, מנוחה ושקט ממרוץ החיים. אך לעיתים הוא עלול להוות מטרד של ממש. וודאי כבר יצא לכם לשמוע על כל מיני סיפורי הטרדות בחופי ישראל. בין אם מדובר בצעירים קולניים עם רמקול צעקני שמפר את השלווה, או אופנועי ים מפירי חוק שמגיעים אל קו החוף, חבורה של שיכורים, מטקות וכדורים שעפים מכל עבר, והגרוע מכל – מטרידנים שחושבים שמותר להם לזרוק הערות מיניות מציקות לכל כיוון. 

החוף הנפרד בתל אביב המוכר גם כ-"חוף נורדאו", "חוף שרתון", או "חוף הדתיים" – מעניק פתרון אופטימלי למניעת הצקות והטרדות ומציע אלטרנטיבה ייחודית לאוכלוסייה הדתית והחרדית שומרי מסורת, הכוללת מרחב רחצה נפרד בחוף הים לגברים ולנשים לפי ימים קבועים במהלך השבוע. בימים ראשון, שלישי וחמישי חוף נפרד תל אביב פתוח אך ורק לנשים בלבד. לעומת זאת, בימים שני, רביעי ושישי החוף פתוח לגברים בלבד. כאשר ביום שבת החוף הנפרד פתוח ללא כל הפרדה בין שני המינים. 

יתרון נוסף שתורם לתחושת השלווה והרוגע בחוף הנפרד בתל אביב, שהוא אוסר על הכנסת כלבים, ספורט ימי, מסיבות מדורות ומנגלים. 

תו "הדגל הכחול" היוקרתי של החוף הנפרד בתל אביב

החוף הנפרד בתל אביב זכה בתו התקן היוקרתי הבינלאומי "דגל כחול", אשר ניתן לחופים ברחבי העולם, אשר עומדים בסטנדרטים גבוהים במיוחד של איכות מי הרחצה, שירותים ובטיחות, חינוך וניהול סביבתי. 

מהי תוכנית "הדגל הכחול"?

תוכנית "הדגל הכחול" מעניקה לחופי הרחצה, שעומדים בתנאי הסף שנקבעו על ידי מובילי התוכנית, תו "הדגל הכחול" – תו זה מהווה מעין "אישור פורמלי" המעיד על עמידה בתקנים מחמירים וסטנדרטים של איכות סביבתית בינלאומית. 

תו הדגל הכחול ניתן לתקופה של 12 חודשים בלבד, ויש צורך לחדש אותו מדי שנה. התוכנית הוקמה לראשונה בשנת 1985 בצרפת, וכיום היא נחשבת לתוכנית בינלאומית יוקרתית, המוכרת בכל רחבי העולם. תוכנית הדגל הכחול מופעלת מטעם הקרן לחינוך סביבתי FEE שמקדמת באופן וולונטרי פיתוח סביבתי באמצעות ניהול וחינוך סביבתי. 

בישראל, תוכנית "הדגל הכחול" מופעלת על ידי עמותת EcoOcean אשר מייצגת את ארגון FEE הבינלאומי בישראל. 

אז איך זה עובד בפועל? החוף המועמד מקבל את תו "הדגל הכחול" רק לאחר שהוכיח שהוא עומד בסטנדרטים הבינלאומיים שקבעה התוכנית. כל חוף שמועמד נבחן בקפידה יתרה על ידי הוועדה הלאומית, כאשר נציגי הוועדה הם נציגי ארגונים ועמותות הפועלים למען סביבה ירוקה, נציגי ארגוני מצילים ונציגים ממשרדי ממשלה שונים. לאחר שהוועדה הבינלאומית נתנה את המלצותיה אודות חוף מסוים, המלצות הוועדה מועברות למטה הקרן (FEE) אשר מוסמכת להעניק, דה פקטו, את הדגל הכחול. 

כאמור, גם "חוף נורדאו" הלא הוא חוף נפרד תל אביב זכה בתואר הכבוד הנכסף "הדגל הכחול" בשנת 2014. מה שמעיד על כך שהחוף עומד בסטנדרטים גבוהים הכוללים תחזוקה שוטפת ברמה גבוהה, שירותי שמירה, מתקנים משודרגים ושירותי חוף נוספים ללא תשלום. 

שדרוג וחידוש מתקני הכושר בחוף הנפרד

בשנה שעברה לפני פתיחת עונת הרחצה בתל אביב (2021), ביצעה עיריית תל אביב יפו עבודות שדרוג וחידוש מתחם הספורט בחוף נפרד תל אביב. במסגרת עבודות החידוש הותקן משטח גומי חדש, אשר עליו הותקנו מתקני כושר הידראוליים נגישים וחדשניים. 

בנוסף למתקני הכושר, החוף הנפרד בתל אביב שודרג למען המבקרים בחוף שנהנים, קיץ אחר קיץ, ממגוון תנאים אופטימליים שהחוף מציע להם כמו: חוף נקי במיוחד, מתקני שעשועים מגניבים לילדים, נגישות לנכים בעלי מוגבלויות, מתקני שתייה נגישים לנכים, תאים מסודרים לשמירת חפצים, מלתחות מונגשות, מערכת קולית להכוונה של מוגבלי ראייה, אינטרנט חופשי, שירותים ציבוריים נקיים ונגישים לבעלי מוגבלויות, קיוסק, כיסאות נגישים ומיטות חוף להשכרה במחיר אטרקטיבי במיוחד ועוד. 

החוף הנפרד בתל אביב: חוף הים האידאלי לנשים דתיות, חרדיות וידועניות

בחוף הנפרד בתל אביב, ישנן נשים דתיות וחרדיות שומרות על כללי הצניעות המחמירים. הן נכנסות לשחות בים עם בגדים: חולצות, חצאיות וכיסוי ראש. החוף הנפרד מעניק להן תחושת פרטיות מלאה שבה הן יכולות להירגע לנשום לרווחה ועדיין לשמור על כללי הצניעות, ולהרגיש תחושת שייכות סביבתית. לא רק נשים חרדיות מגיעות לחוף נפרד תל אביב, אלא גם נשים ידועניות אשר מוצאות מפלט אידיאלי בחוף הנפרד, הודות לכך שהן מקבלות מרחב לבילוי אולטימטיבי בחוף הים, הכולל שקט ושלווה ונמנעות מהטרדות בלתי פוסקות של מעריצים.

החוף הנפרד: הצלת נשים שומרות נגיעה

על אף שנשים רבות עושות תפקידים מגוונים, אולי תופתעו מהעובדה הבאה, אך בימינו אין מצילות בתל אביב. תפקיד "המציל" בים הוא תפקיד שהפך מכורח הנסיבות, לתפקיד בעל אופי גברי בלבד. בחוף נפרד תל אביב, בימים של נשים בלבד (ראשון שלישי וחמישי) נוכח מציל בחוף. 

אך תחשבו על הפרדוקס, המציל הוא גבר אשר מתוקף תפקידו נדרש להציל חיים של נשים מטביעה בים, אולם ישנן נשים רבות בחוף הנפרד בתל אביב ששומרות נגיעה מגברים. עניין זה יוצר לעיתים מצבים מאתגרים עם הנשים המתרחצות בים ששומרות נגיעה. אך בהקשר זה, חשוב לזכור, פיקוח נפש דוחה כל דבר. 

אז אם אתם מחובבי הים, שומרי מסורת ודת, או שאתם אנשים שמעוניינים במרחב נטול גברים או נשים – אתם מוזמנים לחוף נפרד תל אביב.

הפתיחה הרשמית של החוף בתאריך 08.04.22. שעות הפעילות של החוף:

בחודשים אפריל ומאי החל מ-07:15 – 16:45, 
בחודש יוני מ-07:15 – 17:45,
יולי אוגוסט מ-07:15 ועד 18:45,
ספטמבר אוקטובר מ-07:15 ועד 16:45.

לידיעתכם עונת הרחצה בחופי ישראל תסתיים בכ"ט בתשרי, בתאריך 24.10.22. 

שיהיה קיץ מהנה! 

החוף הנפרד

א'-ה' 07:00-24:00
ו'-ש' 07:00-20:00

03-711-8181

בואו נדבר

דילוג לתוכן